Mirosław Resztko

Hallu Pro to profesjonalny ośrodek rehabilitacyjny specjalizujący się w rekonwalescencji po przebytej chorobie Covid-19. Wyposażyliśmy nasze placówki w sprzęt mający przywrócić odpowiednią pracę płuc, zwłaszcza osobom starszym.

Weekend w SPA dla dwojga – jak wybrać, jak przygotować się do wyjazdu?

Wyjazd do SPA to wielka atrakcja zarówno dla koleżanek, przyjaciółek, singli czy par. Tego rodzaju odpoczynek przynosi ogromny relaks oraz zadowolenie. Ponadto dzięki odpowiednio dobranym zabiegom, możliwe jest zadbanie o własny wygląd, zdrowie oraz samopoczucie. Jak zorganizować udany weekend w SPA dla dwojga? Co oferują profesjonalne kliniki piękności? Co znajduje się w najbardziej popularnych pakietach?

Wspólny wyjazd powinien przede wszystkim być odpoczynkiem dla każdego uczestnika. Jego harmonogram spełniał oczekiwania, a także był przyjemnością samą w sobie. Podczas takiego wypoczynku możliwe jest nawiązanie jeszcze bliższych relacji, a także przeżycie wyjątkowych chwil. Jednak by wszystko było tak jak sobie to wymarzymy, warto odpowiednie do tego wyjazdu się przygotować. W jaki sposób?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest pomysł na weekend w SPA dla dwojga. Warto na samym początku przedstawić oczekiwania, rodzaje ulubionych zabiegów czy warunki w, których chcemy przebywać. Kolejnym etapem jest wyznaczenie odpowiednio daty. Warto rozważyć wady i zalety wyjazdu zimowego, jak i letniego, relaksującego pobytu powiązanego ze spacerami czy aktywnościami na świeżym powietrzu. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z usługami konkretnej firmy. Wybór zabiegów czy dodatkowych atrakcji. Gdy już padł wybór na konkretny pakiet, datę oraz dodatkowe atrakcje, przed samym wyjazdem należy odpowiednio się spakować.
Co zatem zabrać ze sobą na tego rodzaju wypoczynek? Jakie przedmioty powinny naleźć się w walizce?

Podczas wybierania oferty, jak również kontaktu z ośrodkiem SPA warto dopytać się o wyposażenie pokoju, dodatkowe ręczniki, sprzęty elektroniczne, szlafroki, itp. Dzięki takiej informacji możliwe jest zaoszczędzenia miejsca w torbie, jak również całkowite przygotowanie się do pobytu. Ponadto w taką podróż warto spakować również akcesoria takie jak: kostiumy kąpielowe, klapki basenowe, czepek – w niektórych kurortach wymagane jest noszenia okrycia głowy w akwenach basenowych. Warto również pamiętać o luźnych ubraniach, nie ograniczających ruchu – np. podczas sesji na siłowni lub spaceru w po pobliskich parkach czy szlakach. Na tego rodzaju weekend w SPA dla dwojga warto także zabrać atrakcyjną kreację na romantyczną kreację z partnerem. Mężczyźni również powinni zadbać o własny wizerunek, tak by zrobić wrażenie na swojej towarzyszce.
Jakie pakiety zyskują popularność podczas romantycznych wyjazdów we dwoje?

Cenionym wyborem staje się wyjazd w klimatyczne, pełne ciszy i spokoju miejsca. Dodatkowym atutem jest możliwość przyjmowania wspólnych zabiegów takich jak masaże, kąpiele czy pielęgnacja rąk i stóp. Ponadto wyjazdy te uatrakcyjnione są romantycznymi kolacjami czy lamką szampana na powitanie.

Urlop od pandemii

rehabilitacja po koronawirusie

Pandemia koronawirusa nie tylko odbiła się na naszym zdrowiu fizycznym, ale również na naszym zdrowiu psychicznym. Rotacja obostrzeń, to ich zaostrzanie lub zmniejszanie doprowadziło wiele osób do zmęczenia mentalnego. Teraz gdy one są stopniowo anulowane, a sama liczba zakażeń zmniejsza się sukcesywnie, żyjemy nadzieją, że wszystko wraca do normy, tym razem ostatecznie.

Nadchodzi okres wakacyjny, choć w Polsce już aktualnie możemy spotkać się z wysokimi temperaturami, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na samopoczucie wielu osób. Można rzec, że jest to wręcz idealny moment, żeby dać ciału i umysłowi chwilę westchnienia i zagwarantować sobie sanatorium po koronawirusie

Wiele kurortów ze względu na lato przedstawia atrakcyjne oferty i tylko od nas zależy, w które miejsce będziemy raczyli się wybrać. Zdecydowanie najwięcej sanatoriów czy hoteli będzie rozchwytywanych tych ulokowanych nad morzem. Oczywiście jest to kwestia czysto indywidualna i wyłącznie zależna od nas, którą lokację przyjdzie nam wybrać i w której będziemy się czuć najlepiej, a to bardzo ważne dla naszego relaksu. Nie możemy jednak zapomnieć, że mimo znacznie polepszającej się sytuacji z koronawirusem trzeba wciąż być ostrożnym. Póki niektóre z obostrzeń wciąż egzystują w naszym społeczeństwie, chociażby takie jak noszenie masek w miejscach publicznych (sklepy, markety, kina itd.) powinniśmy się do nich jak najbardziej stosować.

Nie wykluczone, że niektóre z kurortów mogą mieć swoje własne regulaminy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przeciw potencjalnemu zakażeniu lub rozprowadzania jego ryzyka. Na miejsca, gdzie ulokowane są sanatoria, które przyjdzie nam odwiedzić, warto poświęcić dużo czasu. Nie tylko wylegiwanie się na hamaku bądź w leżaku jest formą odpoczynku, ale również ruch i aktywność.

Nasze organizmy z pewnością odczuły obecność wirusa i nie mowa tu tylko o przypadku bycia zakażonym. Obostrzenia zmusiły wielu ludzi do pozostania w domach, a co za tym idzie, zminimalizowało to naszą aktywność fizyczną, Podążając za pewnym powiedzeniem „w zdrowym ciele, zdrowy duch” powinniśmy zadbać właśnie o nasze ciało, żeby poczuć nareszcie ten wyczekiwany od wielu miesięcy relaks i odprężenie. Sanatoria i kurorty wypoczynkowe możemy znaleźć samemu poprzez wiele popularnych stron z wyszukiwarkami takich miejsc. Więc najwyższy czas zorganizować sobie trochę wolnego czasu, znaleźć walizki, spakować się i nie myśleć o niczym innym jak tylko o tym, co nas czeka w miejscu docelowym, do którego się właśnie udajemy.

Co po covidzie?

Nawet pomimo stosowania się do wszystkich zaleceń sanitarnych i unikania kontaktu z innymi ludźmi, covid-19 przeszło już kilkanaście procent Polaków. Część nawet nie jest w stanie stwierdzić tego na pewno – przy małej intensywności objawów lub objawach nietypowych u pacjenta rzadko przeprowadzano test, szczególnie na samym początku, gdy wiedzieliśmy dopiero o pojedynczych przypadkach zakażeń.

Choć dużo osób stosunkowo lekko przechodziło zakażenie koronawirusem, często jeszcze długo po wyzdrowieniu odczuwa nieprzyjemne skutki zachorowania. Do powikłań należy długotrwałe osłabienie, spadek formy, pogorszenie wydajności układu oddechowego. Dotyczy to również osób, które samą chorobę przechodziły bezobjawowo.

W ramach rehabilitacji po covid-19 warto rozważyć wyjazd do sanatorium. Są one nie tylko bezpieczne i przystosowane do spełnienia warunków sanitarnych koniecznych podczas pandemii, znajdziemy tam również profesjonalnie przeprowadzane sesje z fizjoterapeutami, specjalistyczny sprzęt i zajęcia dostosowane do potrzeb ozdrowieńców.

Wybór konkretnego sanatorium zależy już w pełni od indywidualnych potrzeb pacjenta. W Polsce możemy znaleźć dobrze wyposażone ośrodki położone zarówno nad morzem, w górach oraz przy źródłach wód uzdrowiskowych. Zajęcia na basenie znakomicie poprawiają kondycję, a jednocześnie nie są obciążające nawet dla osób starszych czy mających problemy ze stawami.

Ryzyko zakażenia i obostrzenia spowodowane przez pandemię wpłynęły na to, że wiele osób, szczególnie starszych, zaniedbało regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych, co w połączeniu z przejściem zakażenia koronawirusem mogło poskutkować znacznym spadkiem formy, a co za tym idzie, pogorszeniem jakości życia.
Skuteczna rehabilitacja po covid-19 powinna więc obejmować ogólną pracę nad kondycją i odpornością, a personel sanatoriów jest wykwalifikowany w kierunku opieki nad osobami, które nie mogą wykonywać nadwyrężających, wytrzymałościowych ćwiczeń. Również osoby młodsze i aktywne z powodu możliwych powikłań po przejściu covid-19 nie powinny od razu wracać do intensywnych ćwiczeń na siłowni czy biegów przełajowych. Najlepiej zacząć od wykonywania ćwiczeń dostosowanych do potrzeb ozdrowieńca, pod okiem instruktora, dla którego osłabienie i problemy z układem oddechowym nie są żadną nowością.

Nawet znaczne osłabienie kondycji po chorobie nie musi być niczym stałym. Z powikłaniami po covid-19 można sobie poradzić, biorąc udział w zajęciach i ćwiczeniach przygotowanych przez specjalistów. Niech powrotowi do normy towarzyszy powrót do formy.

Dlaczego warto przenocować w hotelu?

Hotel Bristol w Busku Zdrój

Myśląc już o swoich przyszłych wakacjach i próbując je pomału zaplanować, na pewno powinieneś na początku skupić całą swoją uwagę na znalezieniu odpowiedniego – komfortowego i względnie taniego – noclegu. Baz noclegowych w każdej okolicy znajdziesz całe mnóstwo. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, możesz zarezerwować sobie przynajmniej kilka różnych kwater turystycznych i to nawet w przypadku planowanych samotnych podróży.

Miejsce pobytu warto ustalić na samym początku, by później się już nim nie przejmować i zająć się planowaniem samych wakacji, ustalając, co takiego będzie się na nich robić. Bardzo dobrym wyborem kwatery może okazać się m.in. Hotel Bristol w Busku Zdrój https://bristolbusko.pl/ Nawet jeśli wydaje ci się, że nie jest to najtańsza opcja z możliwych, nie musi to być też od razu opcja najdroższa, bo rezerwując taki hotel z wyprzedzeniem, jesteś w stanie sporo na tym zaoszczędzić.

Aktualnie te ceny baz noclegowych zaczęły się zresztą zrównywać. Nie jest już wcale tak, że pensjonat zawsze musi być tańszy od hotelu. Bywa wręcz odwrotnie. Dzięki temu, że hoteli jest po prostu więcej, można znaleźć w nich noclegi niemalże w każdym przedziale cenowym, więc jeśli masz jakiś konkretny określony budżet, od razu sobie ustalasz, ile jesteś w stanie zapłacić za dobę w konkretnym miejscu. Następnie szukasz hoteli spełniających twoje warunki. Czasem warto też pozwolić sobie na zapłacenie większych pieniędzy za nocleg, aby w ramach tego noclegu uzyskać przy okazji dostęp do korzystnych atrakcji i udogodnień. Akurat hotele oferują tych rozwiązań całkiem sporo. W niejednym z nich skorzystasz m.in. z sauny, strefy Wellness, siłowni, boisk sportowych czy nawet różnych lokali gastronomicznych, kawiarenek bądź sali konferencyjnych.

Hotel Bristol w Busku Zdrój jest znakomitym miejscem zarówno na spędzenie krótkiego urlopu, jak i dłuższych wakacji. Obiekty tego rodzaju dość często wykorzystywane są również podczas wyjazdów służbowych i innych podróży związanych właśnie z pracą. W hotelach śmiało można przeprowadzać spotkania z kontrahentami, potencjalnymi klientami czy zatrudnianymi osobami. Są one również popularnym miejscem organizacji większych konferencji czy nawet całych wydarzeń branżowych, więc jeśli coś takiego masz zamiar przygotować, pomyśl koniecznie o wynajęciu dobrze wyposażonego hotelu. Oczywiście są to tylko jedne z licznych usług tych popularnych kwater noclegowych. Hotele w żadnym wypadku nie są więc zwykłymi pensjonatami. Oferują gościom i tobie samemu znacznie więcej.